A Poszt-Covid Biztonság csomag
A koronavírus hatásai egyénileg nagyon eltérőek lehetnek az egészségre gyakorolt hatás tekintetében, függetlenül attól, hogy enyhe vagy súlyos tünetekkel zajlott-e a fertőzés. Különösen fontos odafigyelni a test jelzéseire, ugyanis a fertőzés okozta szövődmények hosszabb ideig is lappanghatnak a szervezetben, miközben folyamatosan rombolhatják az egészséget.
Ha ezek a szövődmények felderítetlenül maradnak, akkor a koronavírus-fertőzésen átesettek akár olyan tartósabb egészségkárosodást is szenvedhetnek, amelyek a legtöbb esetben egyszerű vizsgálatokkal megelőzhetőek lettek volna.
Az alap szűréseken túl azokat a vizsgálatokat is érdemes elvégeztetni, amelyek a szövődmények legnagyobb kockázattal bíró területeit derítik fel.
A csomag a labor mellett EKG, pulzoximetria és belgyógyászati vizsgálattal egészül ki, ami egy alaposabb áttekintést tesz lehetővé. A páciens komplex képet kaphat szervezete terhelhetőségét illetően, valamint a fertőzés esetleges szövődményeire is fény derülhet. Ez a csomag már személyes konzultációt, összefoglaló, fizikális vizsgálatot nyújt a páciens számára.
MIKOR ÉRDEMES SZŰRÉSRE MENNI?
Minimum 3 héttel a fertőzés lefolyása után, a hatósági házi karantén hivatalos feloldását követően, legalább 3 napja láztalan és tünetmentes pácienseinknél laborvizsgálattal és alapos belgyógyászati szakorvosi vizsgálattal ellenőrizzük a rizikófaktor értékeket.
Ha szeretnéd megtudni, hogy kialakult-e szervezetedben az immunitás a koronavírussal szemben, érdeklődj kiegészítő immunitás laborvizsgálatunkról, mely tartalmazza az ehhez szükséges IgM és IgG szűréseket!
A Poszt-Covid Kiemelt Figyelem Csomag tartalma:
- Covid-specifikus laborcsomag
- Belgyógyászati vizsgálat
- EKG vizsgálat
- Pulzoximetria
- Az eredményeket belgyógyász szakorvosaink értékelik, szükség esetén javaslatokat tesznek további vizsgálatokra, illetve egészségtervet állítanak össze a teljes gyógyuláshoz.
Nagylabor: Teljes vérkép, vércukor, süllyedés, TSH, LDL- Koleszterin, HDL- Koleszterin, összkoleszterin, triglicerid, karbamid, kreatinin, GOT, GPT, Gamma GT, alk.foszfatáz, billirubin, Na, K, Mg, összfehérje, Albumin, vas, ferritin, transzferrin, teljes vizeletvizsgálat +üledék, D-dimer, Troponin – szívizom károsodás vizsgálata (TnT), C reaktív fehérje (CRP), Vörösvértest süllyedési sebesség (We), Kreatin-kináz (CK), CK-MB – Kreatin-Kináz-MB Laktat-dehidrogenaz (LDH)
Az eredményeket belgyógyász szakembereink részletesen értékelik, szükség esetén írásbeli javaslatokat tesznek további vizsgálatokra.
A szív elektromos tevékenységét papírszalagra rajzolt görbék formájában jeleníti meg. Vizsgálható vele a percenkénti szívverések száma, azok szabályossága, a szív ingerképzése, ingervezetése, ritmuszavarok, ingervezetési zavarok, a szívizomzat oxigénhiánya, károsodása. Számos egyéb kórállapot mellett információt ad többek között a szívet alkotó kamrák falának nagyságáról, de az alkalmazott gyógyszerek szívműködést befolyásoló hatásairól vagy azok nemkívánatos mellékhatásairól is. Noha különösebb előkészületre nincs szükség, közvetlenül a vizsgálat elvégzése előtti fizikai terhelés (pl. felmenetel a lépcsőn) megváltoztathatja a görbét. Pár perc pihenés után azonban a szív ismét nyugalmi állapotába kerül.
A pulzoximéter egy rendkívül egyszerű, általában kis méretű, műanyag borítású diagnosztikai eszköz, melyet az ujjára csíptetve tud használni a páciens. Segítségével gyorsan és könnyedén mérhető a vér oxigéntelítettsége és az aktuális pulzus.